OGŁOSZENIA

Pliki do pobrania

RODO

Olimpijczyk Trzcianka

UWAGA !

14 PAŹDZIERNIKA 2019 r.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.
SZKOŁA ZAPEWNIA UCZNIOM ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE.
ŚWIETLICA SZKOLNA BĘDZIE CZYNNA OD 6:30 DO 16:30.

JESTEM… - ZAJĘCIA KREATYWNE Z JĘZYKA POLSKIEGO

,,Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze,

  Zabłąkaną łódeczką wśród raf,

  Kroplą deszczu,

  Trzciną myślącą wśród traw…”

Od wysłuchania utworu Anny Marii Jopek rozpoczęły się kolejne zajęcia kreatywne z języka polskiego.

 

Jestem kwiatem… dlaczego? Jakie mam cechy wspólne z wiatrem? Co mnie łączy z liściem a co z drzewem? Dlaczego jestem podobny do rwącej rzeki?

     Z tymi i podobnymi pytaniami, refleksjami starali się zmierzyć uczniowie klasy Vb na zajęciach kreatywnych z języka polskiego. Temat zajęć stworzył okazję do zaprezentowania siebie w sposób niecodzienny. Uczniowie w swobodnej wypowiedzi, spontanicznie, bez żadnego skrępowania porównywali siebie do… do wszystkiego, co sobie wylosowali czy wybrali. Różnorodne obrazki, wycinki z czasopism pozwoliły stworzyć im własną kreację SIEBIE.

   Młodzi twórcy, zainspirowani moją krótką prezentacją na początku zajęć, chętnie wcielali się w role, wydobywając ukryte cechy swojej osobowości czy charakteru. Nie zabrakło również porównywania do wyglądu zewnętrznego a nawet zmysłowego.

   Wszystkie występy były ciekawe, niektóre nawet oryginalne. Pokazały one, że każdy człowiek jest wyjątkowy i różny. I o to chodziło. W tej wyjątkowości i różnorodności tkwi właśnie piękno każdego człowieka. Same dzieci to zauważyły.

    Uczniowie doskonale poradzili sobie z wyzwaniem, które wcale nie było takie łatwe.  Któż z nas lubi mówić o sobie, szczególnie o swoich słabych stronach. Dzieci nie miały z tym problemu. Porównując się, np. do roślin – kwiatów, nie omieszkały powiedzieć, że potrzebują opieki, ciepła, ale też lubią pachnieć i sprawiać komuś radość a także cieszą się, że je ktoś podziwia.

      Wszyscy uczestnicy zajęć, dzięki swojemu zaangażowaniu i otwartości, przy pomocy różnych środków artystycznych i wrażliwości estetycznej, mieli okazję bliżej się poznać. Przeżycia emocjonalne, sprawność komunikacyjna każdego  ucznia i określenie poziomu zadowolenia z zajęć pod koniec lekcji pokazały, że cele zajęć został osiągnięte.

                                              Nauczyciel prowadzący zajęcia – Izabela Gajowa 

Szukaj

Udział w projektach

SAMORZĄD

RADA RODZICÓW

Dla nauczyciela

Wolontariat SP3