UWAGA !

FORMULARZ ZAMÓWIENIA KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W MENU ROZWIJANYM DLA UCZNIA I RODZICA/BIBLIOTEKA MOŻNA DROGĄ ELEKTRONICZNĄ ZAMÓWIĆ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

KLIKNIJ >>

Wypożyczanie książek w bibliotece szkolnej w I semestrze roku szkolnego 2020/2021

Trzy sposoby:

1. Wypełnij formularz zamówienia książki znajdujący się na stronie szkoły i odeślij go bibliotekarzowi na e-dziennik.

2. Wrzuć kartkę z tytułem książki do skrzynki umieszczonej na drzwiach biblioteki, oprócz tytułu na kartce napisz imię, nazwisko oraz klasę.

3. Zamów książkę przez dziennik elektroniczny lub e-mail bibliotekarza: aldonal@trzcianka.onmicrosoft.com

Bibliotekarz w odpowiedzi na zamówienie wyśle informację zwrotną z datą i godziną, na której przerwie i w jaki dzień uczeń może zgłosić się po zamówioną książkę. Podobnie sprawa wygląda z oddaniem książki.

Wszelkie wątpliwości i pytania odnośnie książek kierujemy do bibliotekarza na dziennik elektroniczny.

Bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021


 

Nuda - a co to?

Nuda - a co to?

My się nudy nie boimy! Dziecko jest tak kreatywne, że zawsze potrafi znaleźć pomysł na siebie. Trzeba mu tylko pozwolić na to, by to odkryło w sobie. Może też w tym pomóc wiele pomysłów na gry i zabawy, które od dziesiątek lat wywołują uśmiech na twarzach dzieci, ale również ich rodziców.

Poniżej kilka propozycji spędzenia wolnego czasu.

  • Teatr cieni - do zabawy potrzebna jest nocna lampka. Na ścianie tworzymy cienie przy użyciu rąk. Najpierw musimy stworzyć postaci, a potem wymyślamy z dzieckiem fabułę. Oprócz kreatywności dzięki zabawie ćwiczymy motorykę małą oraz koncentrację uwagi.
  • Magiczne pudełko - wkładamy do tekturowego pudełka różne przedmioty (długopis, piłka itd.). Dziecko losuje wybrany przedmiot i następnie nie widząc go, ma za zadanie odgadnąć, co to jest. Gdy mu się to uda prosimy, żeby podało 10 możliwych zastosowań albo co mu ta rzecz przypomina, np. długopis – magiczna różdżka, pałeczka do jedzenia, wskazówka od zegara.
  • Coś z niczego - potrzebujemy ołówka i kartki. Rysujemy np. kreskę - zadaniem dziecka jest dokończyć rysunek (np. z kreski może powstać domek, kwadrat, człowiek – wszystko wg uznania i wyobraźni). Potem zamiana - dziecko rysuje jeden element, a my kończymy.
  • Recykling - tekturowe miasto - korzystając z opakowań po różnych produktach, można stworzyć domy, auta – to, na co pozwala nam wyobraźnia.
  • Baza - domek z krzeseł, koców i poduszek. W świecie, który jest opanowany przez dorosłych, można stworzyć miejsce,do którego dostęp mają tylko dzieci.
  • Kolaż marzeń - wycinamy z gazety kolorowe obrazki, następnie przyklejamy je techniką kolażu.
  • Orkiestra - wspólne generowanie pomysłów, z czego można zrobić instrumenty, np. kij deszczowy (butelka z powrzucanymi do środka ziarenkami ryżu); perkusja (garnki, pokrywki).
  • Gra planszowa - stworzenie gry planszowej według własnego pomysł, ustalenie wymyślonych przez dziecko zasad, zadbanie o szatę graficzną (np. plansza, pionki).
  • Uszyjmy coś - wykorzystując stare ubrania, dziurawe skarpetki możemy stworzyć odzież dla pluszaków.

Warto też przypomnieć sobie znane gry, do których potrzebna jest wyłącznie kartka, długopis i chęć rywalizacji. Poniżej linki do gier, które przed laty biły rekordy popularności.

Państwa miasta

https://www.youtube.com/watch?v=7_Mx0MDzJGE

Statki

https://www.youtube.com/watch?v=1yXcreIIqA4

Kółko i krzyżyk

https://www.youtube.com/watch?v=I395c-QGsXw

Ponadto warto sięgnąć do zbioru zatytułowanego „Zabawnik”. Wśród kilkudziesięciu propozycji gier i zabaw, zapewne każdy znajdzie przynajmniej kilka, które pozwolą miło i mądrze spędzić wspólnie wolny czas.

ZABAWNIK ZOBACZ >>

Szukaj

BIP

CYFROWA SZKOŁA

Udział w projektach

Dla nauczyciela