UWAGA !

FORMULARZ ZAMÓWIENIA KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W MENU ROZWIJANYM DLA UCZNIA I RODZICA/BIBLIOTEKA MOŻNA DROGĄ ELEKTRONICZNĄ ZAMÓWIĆ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

KLIKNIJ >>

Wypożyczanie książek w bibliotece szkolnej w I semestrze roku szkolnego 2020/2021

Trzy sposoby:

1. Wypełnij formularz zamówienia książki znajdujący się na stronie szkoły i odeślij go bibliotekarzowi na e-dziennik.

2. Wrzuć kartkę z tytułem książki do skrzynki umieszczonej na drzwiach biblioteki, oprócz tytułu na kartce napisz imię, nazwisko oraz klasę.

3. Zamów książkę przez dziennik elektroniczny lub e-mail bibliotekarza: aldonal@trzcianka.onmicrosoft.com

Bibliotekarz w odpowiedzi na zamówienie wyśle informację zwrotną z datą i godziną, na której przerwie i w jaki dzień uczeń może zgłosić się po zamówioną książkę. Podobnie sprawa wygląda z oddaniem książki.

Wszelkie wątpliwości i pytania odnośnie książek kierujemy do bibliotekarza na dziennik elektroniczny.

Bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021


 

Najlepszy czas na czytanie! Teraz! Lepsza przyszłość, mniej stresu

Z powodu zagrożenia epidemicznego wszystkie polskie dzieci i dorośli zmuszeni są do pozostania w domu. W tym wolnym czasie jest miejsce na filmy, gry, telewizję oraz książki.Z powodu zagrożenia epidemicznego wszystkie polskie dzieci i dorośli zmuszeni są do pozostania w domu. W tym wolnym czasie jest miejsce na filmy, gry, telewizję oraz książki.Fundacja Powszechnego Czytania rzuciła hasło ,,Teraz czas na czytanie”.


Celem akcji jest zachęcenie Polaków, aby w okresie kwarantanny siegnęli po książkę.Nawet najmłodsze dzieci, doskonale wyczuwają nasze emocje. Odwołanie zajęć w szkołach potęguje brak kontaktu z rówieśnikami. Doskonałym lekarstwem na ten kluczowy problem jest wspólne czytanie i rozmowa. Mądrze skorzystajmy z tego wspólnego czasu w domu, którego naturalnie nie planowaliśmy. Możemy go dobrze spożytkować. Profesor Piotr Albrecht członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego gorąco zachęca, aby w tym niecodziennym okresie znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, co daje korzyść zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Badania udowodniły, że czytanie niweluje skutecznie stres. 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%. Macie czas? Czytajcie! Róbcie to dla uspokojenia, odbycia najwspanialszych podróży, pozostając we własnych czterech ścianach!Jeśli macie ochotę podzielić się zdjęciami, to wrzucajcie je na # Teraz Czas Na Czytanie - bądźmy razem choć każdy w swoim domu - zachęca Maria Deskur, Prezes Fundacji Powszechnego Czytania, która wspiera akcję ,,Teraz Czas Na Czytanie'”, zachęcając, aby wykorzystując tę trudną sytuację, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, czytać książki. Poprzez czytanie uzyskujemy nowe umiejętności za pomocą wartościowych źródeł wiedzy.

Szukaj

BIP

CYFROWA SZKOŁA

Udział w projektach

Dla nauczyciela