UWAGA !

FORMULARZ ZAMÓWIENIA KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W MENU ROZWIJANYM DLA UCZNIA I RODZICA/BIBLIOTEKA MOŻNA DROGĄ ELEKTRONICZNĄ ZAMÓWIĆ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

KLIKNIJ >>

Wypożyczanie książek w bibliotece szkolnej w I semestrze roku szkolnego 2020/2021

Trzy sposoby:

1. Wypełnij formularz zamówienia książki znajdujący się na stronie szkoły i odeślij go bibliotekarzowi na e-dziennik.

2. Wrzuć kartkę z tytułem książki do skrzynki umieszczonej na drzwiach biblioteki, oprócz tytułu na kartce napisz imię, nazwisko oraz klasę.

3. Zamów książkę przez dziennik elektroniczny lub e-mail bibliotekarza: aldonal@trzcianka.onmicrosoft.com

Bibliotekarz w odpowiedzi na zamówienie wyśle informację zwrotną z datą i godziną, na której przerwie i w jaki dzień uczeń może zgłosić się po zamówioną książkę. Podobnie sprawa wygląda z oddaniem książki.

Wszelkie wątpliwości i pytania odnośnie książek kierujemy do bibliotekarza na dziennik elektroniczny.

Bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance


 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021


 

Magiczne drzewo – recenzja serii książek dla dzieci

Z powodu zagrożenia epidemicznego wszystkie dzieci zmuszone są do pozostania w domu. Zachęcam, aby w tym czasie sięgnąć po ciekawą książkę. Zdaje sobie sprawę, że w tym czasie jest dużo nauki, ale warto jest wygospodarować chwilę i oddać się ciekawej lekturze. Moją propozycją na ten wolny czas są trzy tomy książek Andrzeja Maleszki z serii pt. ,, Magiczne drzewo''.


Z powodu zagrożenia epidemicznego wszystkie dzieci zmuszone są do pozostania w domu. Zachęcam, aby w tym czasie sięgnąć po ciekawą książkę. Zdaje sobie sprawę, że w tym czasie jest dużo nauki, ale warto jest wygospodarować chwilę i oddać się ciekawej lekturze. Moją propozycją na ten wolny czas są trzy tomy książek Andrzeja Maleszki z serii pt. ,, Magiczne drzewo''. Książki Andrzeja Maleszki uczą wrażliwości, pozwalają czytać w myślach, marzyć. W tej fantastycznej przygodzie waszymi przewodnikami będą: Tośka, Filip, Kuki. Czas spędzony z tymi książkami popłynie szybko.„Czerwone krzesło” -  A. MaleszkaWokół szalała burza, niszcząc wszystko, co napotkała na swojej drodze. Zniszczyła również wiekowy dąb, który był czarodziejski. Drzewo zostało wprawdzie przez ludzi pocięte na kawałki, ale nie udało się im zniszczyć drzemiącej w nim magii. Wśród czarodziejskich przedmiotów wykonanych z kawałka drewna znalazło się czerwone krzesło. Właśnie je odkryli Tośka, Filip i Kuki, chociaż na początku nie mieli pojęcia, że jest zaczarowane. Od tej pory z dziećmi zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Na przykład kto usiadł na krześle i wypowiedział życzenie, ten mógł być pewien, że zostanie spełniona jego prośba. Krzesło nie tylko spełniało życzenia, było również powodem wielu kłopotów. Każdy chciał je posiadać, każdy walczył o nie, jak umiał. Nie zawsze czysto. Reszty dowiecie się z książki....
,, Tajemnica mostu”- A. MaleszkaPoznacie nowych bohaterów, również dowiecie się o poszukiwaniu magicznego przedmiotu, który wyleczy chorego z miłości Filipa. W sprawach miłosnych krzesło jest bezradne, potrzeba czegoś skuteczniejszego. W tych poszukiwaniach dzieci docierają do Wenecji, gdzie nastąpi wielki finał....
,,Olbrzym” - A. MaleszkaNagle nadludzką siłą zostanie obdarzony Kuki. Czeka go duże wyzwanie - musi pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. W poskromieniu olbrzyma pomagać mu będą: gracz komputerowy Blubek, bardzo mądra Gabi i gadający pies. Będzie mrocznie, groźnie i tajemniczo. Dzieci zawędrują aż do dalekiej Azji, gdzie także odkryją tajemnicę mostu. Odbędzie się pojedynek, w którym Kuki wyczaruje swojego klona, tylko on może zastąpić go w nudnych zajęciach. Klon wcale nie okaże się fajny. Zdobędzie magiczną moc i rozpocznie pojedynek z prawdziwym Kukim. Wszystko rozegra się na niesamowitej wyspie i w niesamowitej scenerii. Na szczęście bohaterowie nic nie stracą ze swojego człowieczeństwa. Potrafią w dalszym ciągu kochać, przyjaźnić się, sprzeczać się. Tak zwyczajnie po ludzku. Andrzej Maleszka wie, jak dawkować emocje, potrafi między wierszami przemycać to wszystko, co dla młodego czytelnika jest ważne. Fantastycznie działa na dziecięcą wyobraźnię, zaraża optymizmem. Wszystko dzieje się w zawrotnym tempie i okraszone jest sporą dawką humoru na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że czytając krótkie recenzje książek przeze mnie przedstawionych, zechcecie je przeczytać.

Szukaj

BIP

CYFROWA SZKOŁA

Udział w projektach

Dla nauczyciela