SZKOŁA 2020/2021

OGŁOSZENIA

Pliki do pobrania

SAMORZĄD

RODO

RADA RODZICÓW

Wolontariat SP3

 REKRUTACJA UZUPENIAJĄCA

Na podstawie art. 157 ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe ( Dz.U. z 2020r. poz. 910 i 1378 z późn. zmianami) oraz zgodnie z Zarządzeniem
Nr 27/21 Burmistrza Trzcianki z dnia 22 stycznia 2021r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do gminnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzonych przez gminę Trzcianka, na rok szkolny 2021/2022 Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance informuje, iż termin postępowania uzupełniającego do klas pierwszych potrwa od 06.04.2021 do 16.04.2021 roku.

Osoby zainteresowane proszone są o złożenie dokumentów – dostępne do pobrania w zakładce ogłoszenia   i przesłanie ich na maila szkoły sp3trzcianka@wp.pl.Szanowni Rodzice!

Na podstawie art. 154 ust.1 pkt.1 w związku z art.29 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2019r. poz. 1148 ze zm., oraz na podstawie Zarządzenia Burmistrza Nr 27/21 z dnia 22 stycznia 2021 r. a także w związku z podaną do publicznej wiadomości listą uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia do I klasy, przypominamy o konieczności złożenia oświadczenia czyli potwierdzenia woli rodziców tych dzieci -dostępne  do pobrania  poniżej oraz przesłanie na adres sp3trzcianka@wp.pl do dnia 29.03.2021r.  POBIERZ  PLIK  Pobierz plik >>Lista uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy I w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w roku szkolnym 2021/2022  Pobierz

Lista uczniów przyjętych do klasy I w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w roku szkolnym 2021/2022 POBIERZ PLIK >>


  


 


 

 

Biblioteka szkolna zachęca do czytania Recenzja książki pt. ,, Skrzynia władcy piorunów’’ M. Kozioł.

    

Z powodu pandemii uczniowie klas IV- VIII pozostają w domu ucząc się zdalnie.

 

Zachęcam, aby w tym czasie sięgnąć po ciekawą książkę. Zdaję sobie sprawę, że w tym czasie jest dużo nauki, ale warto wygospodarować chwilę i oddać się ciekawej lekturze.

Moją propozycją na ten wolny czas jest książka, którą napisał Marcin Kozioł pt. ,,Skrzynia władcy piorunów’’

Bohaterami książki jest trójka wyjątkowych przyjaciół. Julka- czternastolatka poruszająca się na wózku inwalidzkim. Jest miła, wesoła i pełna życia. Nie sprawia wrażenia jakby choroba przeszkodziła jej w czymkolwiek. Marzy o tym, aby zostać detektywem. Towarzyszy jej Tom, rok starszy od niej kolega. Jego odwaga i troska sprawiają, że jest dla niej cennym towarzyszem. Jest również Spike znany jako Biszkopt- labrador przeszkolony, aby asystować Julii. Biszkopt pamięta swoje poprzednie wcielenia, a doświadczenia z tych czasów przydają mu się w pomocy przyjaciołom. Jego myśli wprowadzają doskonałe elementy humorystyczne do narracji.  Każdy z bohaterów ma swoją rolę i swoje zadania, a zarazem tworzą idealny zespół.

Ta niezwykła trójka przeżyje na kartach książki fantastyczną przygodę. Historia rozpoczyna się, gdy ojciec Toma zostaje porwany. Przyjaciele bez wahania ruszają z pomocą. Okazuje się, że tata chłopca natrafił na ślad ważnych dokumentów związanych z naukowcem- Nikolą Teslą. Krok po kroku Julka z Tomem idą jego śladem, po drodze sami wpadając w tarapaty. Muszą uciekać przed porywaczami, rozszyfrować zakodowane wiadomości i odkryć tajemnicę, którą chronił ojciec Toma. Równolegle opowiadana jest historia Tesli- serbskiego wynalazcy. Opowieści o jego życiu oparte są na faktach.

Czytelnik poznając życiorys Tesli wpada na rozwiązanie zagadki szybciej niż Bohaterowie, nie umniejsza to napięcia budowanego  w czasie rozwoju wydarzeń.

Książkę czyta się szybko ze względu na dobry styl, jak i wciągającą fabułę. Niczego tej opowieści nie brakuje. Jest tajemnica, są zwroty akcji, kłopoty, humor.

Książka obfituje w ciekawostki sprytnie wplecione w fabułę.

Mam nadzieję, że czytając recenzję tej książki, zechcecie ją przeczytać. Książkę można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

                                                                 Bibliotekarz

                                                         Aldona Linartas- Szwedek

BIP

Wyniki konkursów

Wczesne wspomaganie rozwoju

Szukaj

Udział w projektach

CYFROWA SZKOŁA

ŚWIETLICA

Dla nauczyciela