SZKOŁA 2021/2022

OGŁOSZENIA

Pliki do pobrania

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

RODO

RADA RODZICÓW

Wolontariat SP3

Zakończenie projektu „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”


W ramach ostatniego modułu projektu czytelniczego, uczniowie z klasy II a przeczytali lekturę Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci Pana Astronoma”. Uczniowie uzupełnili Lekturniki, wypełnili metryczkę oraz narysowali głównych bohaterów książki. Następnie narysowali i ustnie opisali ulubioną przygodę z lektury.

 

W słoneczny dzień zorganizowaliśmy LEKCJĘ POD CHMURKĄ, podczas której nie zabrakło elementu czytelniczego.

Ważnym wydarzeniem był „Piknik pod chmurką”. Zaproszona na niego pani Dyrektor, przeczytała uczniom fragment lektury, rozmawiała z nimi o ulubionych książkach z dzieciństwa oraz korzyściach płynących z czytania. Następnie dzieci przygotowały swoje ulubione książki i dzieliły się ich treścią zachęcając innych do ich przeczytania.

Wykonując zadanie ekologiczne, uczniowie wysłuchali opowiadania „Mała chmurka w krainie słońca”, które dotyczyło pożaru w lesie i tego jak zwierzęta i chmurka Tosia poradziły sobie z tym problemem. Obejrzeli kilka filmów edukacyjnych: o numerze alarmowym 998, o odnawialnych źródłach energii i o tym jak można wykorzystać energię słoneczną. Dzieci pracując w grupach zastanawiały się również jak należy się zachowywać, żeby oszczędzać wodę, energię elektryczną i gaz.

Szukaj

BIP

UDZIAŁ W PROJEKTACH

ZIELONY ZAKĄTEK - PROJEKT

NASZE FILMY

Kącik katechetyczny

Wczesne wspomaganie rozwoju

CYFROWA SZKOŁA

Dla nauczyciela

Wyniki konkursów