SZKOŁA 2021/2022

OGŁOSZENIA

Pliki do pobrania

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

RODO

RADA RODZICÓW

Wolontariat SP3

Co to znaczy być niezależnym? Kampania społeczna w wykonaniu klasy VII b

   
W dniach 14-17 września 2021r. uczniowie klasy VIIb uczestniczyli w cyklu lekcji języka polskiego poświęconych tematyce niezależności. W nawiązaniu do tekstu - mitu Jana Parandowskiego o wielkiej i niezłomnej Atenie, zainspirowani postacią bogini, dyskutowali nt. praw człowieka.

 

   Głównym celem i zadaniem zajęć podsumowujących tematykę lekcji było przygotowanie plakatu i prezentacji kampanii społecznej dotyczącej bycia niezależnym. Ustalony został szereg działań prowadzących do wykonania plakatu.    Na początku uczniowie wyjaśniali pojęcie, podawali cel i ideę kampanii społecznej. Następnie, pracując w grupach, tworzyli slogany reklamowe – ciekawe, chwytliwe i zapadające w pamięć. W fazie końcowej pochylili się nad zredagowaniem tekstu objaśniającego ideę kampanii, którą tworzyli. Kolejnym etapem działań było zespołowe wykonanie plakatu z wykorzystaniem własnych sloganów i opisów a to wszystko w odpowiedniej oprawie graficznej. Finalną częścią zajęć były prezentacje efektów pracy na forum klasy.

     Tematyka zajęć, mimo iż nie należała do najłatwiejszych i która była prawdziwym wyzwaniem dla młodych ludzi, spotkała się z zainteresowaniem. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe pojęcia i wykazali się kreatywnością oraz dojrzałością w formułowaniu swoich sądów – opinii. Cel zajęć został osiągnięty.

                                   opiekun zajęć – nauczyciel języka polskiego - Izabela Gajowa

 

 

Szukaj

BIP

UDZIAŁ W PROJEKTACH

ZIELONY ZAKĄTEK - PROJEKT

NASZE FILMY

Kącik katechetyczny

Wczesne wspomaganie rozwoju

CYFROWA SZKOŁA

Dla nauczyciela

Wyniki konkursów