SZKOŁA 2021/2022

OGŁOSZENIA

Pliki do pobrania

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

RODO

RADA RODZICÓW

Wolontariat SP3

Święto Pieczonego Ziemniaka w Nadleśnictwie Ogorzałe


21 września 2021 r. wszyscy uczniowie z oddziałów klas specjalnych udali się na wycieczkę przyrodniczą do Nadleśnictwa Ogorzałe, aby tradycyjnie  obchodzić Święto Pieczonego Ziemniaka.

 

Impreza rozpoczęła się podchodami, podczas których zadaniem uczestników było przemierzenie wyznaczonej trasy oraz wykonywanie kolejnych zadań na trasie pieszej. Wszyscy uczniowie z powodzeniem poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami i bezpiecznie dotarli do punktu docelowego, którym było Nadleśnictwo Ogorzałe. Na miejscu  powitał uczniów prezes koła łowieckiego “Dzik”, który żywo zainteresował dzieci barwnymi opowieściami o faunie i florze lasu. Uczestnicy z uwagą przyglądali się otaczającej przyrodzie, jednak szczególne wrażenie wywarły na dzieciach opowieści o dzikich zwierzętach i wspaniała pasieka.  

W kolejnej części spotkania uczniowie znakomicie bawili się podczas budowania szałasów, zabaw ruchowych, animacji z chustą Klanzy czy też zdobienia dyplomów przy użyciu pieczątek z ziemniaka. Ukoronowaniem imprezy było wspólne pieczenie ziemniaków i kiełbasek oraz wspólne biesiadowanie. Wszyscy uczestnicy obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka wracali z zabawy w wyśmienitych nastrojach oraz z ,,kopalnią’’ nowej wiedzy.  

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Nadleśnictwa Ogorzałe za możliwość zorganizowanie tego  spotkania o bezcennej wartości edukacyjnej, wychowawczej i integracyjnej. 

 

 

Szukaj

BIP

UDZIAŁ W PROJEKTACH

ZIELONY ZAKĄTEK - PROJEKT

NASZE FILMY

Kącik katechetyczny

Wczesne wspomaganie rozwoju

CYFROWA SZKOŁA

Dla nauczyciela

Wyniki konkursów