OGŁOSZENIA

Pliki do pobrania

RODO

Festiwal Nauki i Zawodu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Sienkiewicza w Trzciance

Dnia 26 marca br. klasy siódme i ósme udały się wraz z wychowawcami na Festiwal Nauki i Zawodu do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Sienkiewicza w Trzciance. Czekało tam na nas ponad 20 różnych atrakcji – od gastronomicznych przez leśnictwo po literaturę.

 

 Nam najbardziej przypadły do gustu zajęcia gastronomiczne. Składały się one z dwóch części – pierwsza z nich skupiała się na dekorowaniu naleśników  i późniejszym złożeniu w jeden z czterech sposobów. Z apetytem je skonsumowaliśmy - były pyszne! Druga część składała się z warsztatów z kreatywności pt. „Owocowe malarstwo”, która polegała na ułożeniu obrazu z przygotowanych wcześniej owoców i warzyw. Między różnymi zajęciami degustowaliśmy ciastka i gofry wykonane przez uczniów tej szkoły.

  Oprócz gastronomii każdy z nas zwrócił uwagę na inne zajęcia, dziewczynom bardziej przypadły do gustu pokazy kosmetologiczne, porady i wizaż, czy warsztaty dietetyczne „Wiesz, co jesz?”, natomiast płci przeciwnej w pamięci utkwiły warsztaty z robotyki czy multimedialna strzelnica laserowa. Mogliśmy również zapoznać się działaniem i wykonaniem kamery termowizyjnej, naszą uwagę przykuły także warsztaty fizyczne polegające na wykonaniu spektroskopu, warsztaty historyczne „Przenieśmy się w czasie” czy warsztaty modelarskie „Dywizjon 302 i 303”.

         Po tej wycieczce znaczna część uczniów deklaruje chęć związania swej przyszłości z tą szkołą.

Szukaj

Udział w projektach

SAMORZĄD

RADA RODZICÓW

Dla nauczyciela

Wolontariat SP3