Kalendarz konkursów

Kalendarz Konkursów

organizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzciance,

w roku szkolnym 2019/2020

Wrzesień

Opracowanie: Karolina Semenowicz, Agnieszka Łotyszonek

 

 

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

1.        

termin ustalony przez Kuratorium

Konkursy Kuratoryjne z biologii, geografii, fizyki i chemii, mat., j. polskiego

Zespół przyrodniczy

Zespół humanistyczny

2.        

5.05.2020

konkurs fotograficzny „Strzel fotkę Ziemi” dla klas I- VIII

Ireneusz Adamczewski

3.       1.

cały rok

Wymiana pocztówek

Zespół świetlicy szkolnej

4.       2.

cały rok

"Konkurs wiedzy o ruchu drogowym"- na lekcjach klasy IV

K. Pagórek

5.        

16.09.2019 –ogłoszenie konkursu

14.10.2019 – wyniki

Mój nauczyciel, moja szkoła – konkurs poetycki na napisanie wiersza dla klas IV-VIII

I. Gajowa

P. Wajner

6.       3.

30.09- 04.10

IX Światowy Dzień Tabliczki mnożenia

nauczyciele matematyki na lekcjach- odpowiedzialna

B. Palczyńska

 

Październik

 

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

1.       5.

październik 2019

„Bezpieczna droga do szkoły” konkurs dla klas pierwszych SP3 Trzcianka

E.Hałuja, R.Szymaszek

2.       6.

październik 2019

Nauczyciel z klasą SP3 Trzcianka

E.Hałuja, Samorząd Uczniowski

3.        

październik 2019

Weltsprachen Kinder  -  Konkurs  Języka Niemieckiego , Wydawnictwo Synapsa (klasa VI a)

Ewa Grandke

4.        

30.10.2019

?.04.2020

Olimpiada ogólnopolska Archimedes.PlusLingua.Plus – konkurs dla klas III-VIII

Nauczyciele angliści

5.       7.

02.10.2019

Konkurs plastyczny z okazji organizacji warsztatów „Aby zdrowym być trzeba umieć żyć” s.18

„Ogórek w roli głównej”

D.Gotowała

I.Kaczmarzewska

6.        

18.10.2019

Konkurs Plastyczny na komiks„Profilaktyka uzależnień”

kl. VI - VIII

J. Gorczyńska, P. Wajner,

E. Woźna – Skowrońska

7.        

21.10.2019

“The World of My Imagination” - konkurs dla klas III, sala 24g. 14.35 – 15.20

Nauczyciele angliści

8.        

23.10.2019

Szkolny konkurs ,, Pięknie Piszę" dla kl. II-III Sala nr 14

M. Pasturek,

J.Wendlandt

 

 Listopad

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

1.       10.

5.11.2019

„Żyj zdrowo i na sportowo”

nauczyciele wf

2.        

7.11.2019

Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego –

Olimpus 2019 Kl. VIa sala 41

Ewa Grandke

3.       11.

15.11.2019

Gminny Konkurs "Świętymi bądźcie - święci misjonarze"

Zespół katechetów

4.        

22.11.2019

”Active reading” - konkursdla kl. VI

Sala21  g. 13.40-14.25

Martyna Sasin

5.        

25.11.2019

”Active reading” - konkursdla kl. V

sala39  g. 14.35-15.20

A. Łaszkiewicz - Klauza

6.        

25.11.2019

”Active reading” - konkursdla kl. VII

Sala39

A. Łaszkiewicz - Klauza

7.        

25.11.2019 – 29.11.2019

PIX programming challenge – międzynarodowykonkursprogramistyczny

A.Suśniak, J.Mysiakowska

K.Pagórek, J.Birula

8.        

27.11.2019

”Active reading” - konkurs dla klas IV

s. 24 g. 13.40 – 14.25

Magdalena Niećko

9.        

27.11.2019

”Active reading” - konkursdlakl.VIII

sala 24g. 13.40 – 14.25

Magdalena Niećko

 

 Grudzień

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

1.       21.

grudzień 2019

„Uczeń czyniący dobro” SP3 Trzcianka

E.Hałuja, Samorząd Uczniowski

2.        

6.12.2019

Dzień Kreatywności w klasach I-III - Klasy ,parter

Wszyscy nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

3.        

09-13.12.2019

„Mistrzowie działań pisemnych klas V”

L. Krzyżaniak

„Mistrzowie  tabliczki mnożenia klas IV”

J. Mysiakowska

Szkolny konkurs klas VI „Mistrzowie działań pisemnych”

B. Palczyńska

Szkolny konkurs  dla klasy  VII "Mistrz działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych"

E. Stankiewicz

Szkolny konkurs  dla klasy  VIII "Mistrz działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych"

M. Wojnowska

 

Styczeń

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

25.

styczeń 2020

Eliminacje do Powiatowego Konkursu Ortograficznego„Ortografii się nie damy”kl. IV - VIII

I. Gajowa, P. Wajner, J.Wendlandt, E. Woźna – Skowrońska, P.Kroszel

26.

7.01.2020

Szkolny Konkurs Plastyczny„Mój dom, moja Ojczyzna”

kl. IV - VIII

I. Gajowa, P. Wajner, E. Woźna – Skowrońska, J. Gorczyńska

27.

7-10.01.2020

Szkolny Konkurs Ortograficzny„Mistrz Ortografii”

kl. IV - VIII

I. Gajowa, P. Wajner, J.Wendlandt, E. Woźna – Skowrońska, P. Kroszel

28.

20.01.2020

DACH-Länder – Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych - kl. VIa       sala 41

Ewa Grandke

 

Luty

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

29.

luty/marzec 2020

"Dzień składanek i łamigłówek"

"Konkurs na najciekawszą bajkę matematyczną"

"Bajkowy Konkurs Matematyczny" połączony z maratonem czytania

L. Krzyżaniak

30.

10 luty 2020

„Dzień  bezpieczny Internetu"

A. Suśniak, J. Mysiakowska, K. Pagórek, J. Birula

31.

25-29.11. 2020

"Ogólnopolski Konkurs  Internetowy PixBlocks"

A. Suśniak, J. Mysiakowska, K. Pagórek

32.

10-28.02.2020

Szkolny Projekt„Moje miasto w moich oczach”

kl. I – III, kl. IV - VIII

J.Wendlandt, E. Woźna – Skowrońska, A.Mrotek, M. Wysoczańska, A. Hałuszka

33.

18.02.2020

„z Kopernikiem na sportowo”

nauczyciele wf

34.

20.02.2020

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej„Mój dom, moja Ojczyzna”kl. IV - VIII

I. Gajowa, P. Wajner

35.

25.02.2020

„Ocalić od zapomnienia”Konkurs o historii szkoły

kl. VIII

A.Mrotek, E. Woźna – Skowrońska, M. Wysoczańska, A. Hałuszka

 

Marzec

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

36.

16.03.2020

w ramach tygodnia przedmiotów ścisłych - warsztaty matematyczne , informatyczne

nauczyciele zespołu matematycznego, informatycznego, technicznego oraz przedmiotów przyrodniczych

37.

16- 20.03.20

szkolne konkursy matematyczne klas  IV- VIII

nauczyciele matematyki

38.

17.03.2020

Konkurs pięknego czytania IV – VIII

K. Mendyk

39.

18.03.2020

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III ,,Wiosenne spotkania z poezją" świetlica szkolna, godz. 17.00

A. Suśniak, B. Faryńska

40.

19.03.2020

„Kangur matematyczny”

M. Wojnowska, nauczyciele matematyki

41.

15.03 - 22.04.2020

Ekoludek

Zespół świetlicy szkolnej

42.

18.03.2020

Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III ,,Wiosenne spotkania z poezją" Świetlica szkolna godz.17:00

A.Suśniak, B.Faryńska

43.

 25.03.2020

Szkolny Konkurs Biologiczny dla klas VI

K. Hrynkiewicz, P. Mróz

44.

25.03.2020

„Mistrz pięknego czytania”Książki Edmunda Niziurskiego

kl. IV - V

Aldona Linartas

45.

marzec/kwiecień

Konkurs matematyczny dla klas II "Kangurek Sala nr16

Małgorzata Łotysz

 

 Kwiecień

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

46.

2.04.2020

Gminny  Konkurs Recytatorski klas I-III ,,Wiosenne spotkania z poezją" świetlica szkolna, godz. 17.00

A. Suśniak, B. Faryńska

47.

07.04.2020

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego – Deutschspielendlernen – konkurs metodą projektu,  kl. VII a, b, c, d, e

Ewa Grandke,

Justyna Górzna

48.

12.05.2020

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego – Deutsch  im Alltag –kl. VIII a, b,c oraz kl. VI a

Ewa Grandke,

Justyna Górzna

49.

22-23.04.2020

Podchody czytelnicze, kl. I

Aldona Linartas

50.

29.04.2020

Mistrz pięknego czytania poezji Wisławy Szymborskiej

kl. VIII

Aldona Linartas

51.

29.04. 2020

Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas IV

Karolina Hrynkiewicz

 

Maj

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

52.

8.05.2020

X Powiatowy Przegląd Piosenki„Muzyczne wędrówki po Europie”kl. I - VIII

Joanna Gorczyńska

Łukasz Bagrowski

53.

11.05.2020

Konkurs na wykonanie drzewa pitagorajskiego, klasy VII- VIII

M. Kalina

54.

20.05.2020

Bezpieczny internet

zespół świetlicy szkolnej

55.

20.05. 2020

"Konkurs czytelniczy dla klas 3 Świetlica szkolna godz.17:00

A.Hellak A.Zieńko

56.

55

22.05.2020

VI Gminny Konkurs Ratownictwa Wodnego

A.Mrotek, A. Hałuszka, E. Woźna – Skowrońska, M. Wysoczańska

57.

25.05. 2020

Szkolny Konkurs ”Creative English” – konkurs metodą projektu dla klas VII - VIII

Nauczyciele angliści

58.

27.05.2020

„Mój ulubiony bohater książkowy”kl. II - III

Aldona Linartas

59.

28.05.2020

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II ,,Wesoła Ortografia" sala nr 13

B.Faryńska, A. Bogrycewicz

60.

do maja 2020

konkurs informatyczny "Programujemy w Skretchu"

.     A. Suśniak, J. Mysiakowska, K. Pagórek, J.Birula

61.

maj 2020

Egzamin na kartę rowerową kl. IV  IV

K. Pagórek, J. Komar

62.

maj 2020

”Smart Kids”-  konkurs dla klas I-III

M.Niećko, M. Sasin

63.

przełom maja i czerwca

szkolny konkurs fotograficzny "Ślady Boga"

zespół katechetów

 

Czerwiec

l. p.

Data

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne za organizację

64.

Czerwiec

2020

VII Powiatowy Konkurs Ratownictwa Wodnego

A.Mrotek, A. Hałuszka, E. Woźna – Skowrońska, M. Wysoczańska

Opracowanie: Karolina Semenowicz, Agnieszka Łotyszonek